Odstraňování plísní v domácnosti

Plíseň - Odstraňování a prevence vzniku plísní

Plíseň - Odstraňování a prevence vzniku plísní

Řešení problematiky plísní

Plíseň a vlhké skvrny na omítce, zdivu, obkládačkách, tapetách nebo jiných površích stěn nejsou pouze ošklivé, ale především představují značné zdravotní riziko, neboť mohou vyvolávat alergie, dráždivý kašel atd. 

Důležité je plíseň nejen odstranit, ale i jasně určit příčinu jejího vzniku. Příčiny vzniku plísně by měly být sanovány ihned po jejím odstranění. Příčinou vzniku plísně jsou často stavebně-fyzikální důvody, např. nedostatečná tepelná izolace, kdy v místech tepelných mostů dochází ke kondenzaci vodních par a následně tvorbě plísně. Pokud neodstraníme příčinu vzniku plísně, bude se k nám stále vracet. Ke zlepšení mohou pomocí i naprosto snadná opatření, jako například častější větrání, dostatečné vytápění nebo odsunutí těžkého nábytku od stěn.

Potřebujete:.

Pracovní postup:

  1. Ošetřovanou plochu očistěte od volných částic omítky, výkvětů apod.
  2. MEM ODSTRAŇOVAČ PLÍSNÍ nanášejte neředěný.
  3. Nechejte 30 minut působit a poté místo vykartáčujte tvrdým kartáčem. Při silném napadení plísní používejte ochrannou masku a aplikujte opakovaně.
  4. Následně na ošetřované místo naneste 1-2 nátěry MEM PROTIPLÍSŇOVÉ OCHRANY. Každý nátěr se musí ponechat min. 30 minut vsáknout. V případě potřeby je poté možné stěnu dále upravovat omítkou, tapetami, barvami, obkládačkami atd.

MEM PROTIPLÍSŇOVÁ OCHRANA účinkuje 3 způsoby:
1. Odolává plísním
2. Odpuzuje vodu
3. Zpevňuje podklad

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info