Utěsňujeme: Těsnění tmelem

Objevte vlastnosti nové technologie SMP!

Pokud chcete mít 100% jistotu důkladného utěsnění pracovní nebo dilatační spáry, vsaďte na vlastnosti zcela nové technologie SMP! Výrobek MEM POWER FUGE Vám v oblasti trvale elastických těsnicích tmelů přináší velmi malé smrštění během zrání, přetíratelnost a velmi dobrou odolnost vůči UV záření.

Ať potřebujete utěsnit spáru na fasádě, balkonu, štřeše nebo v interiéru, je MEM POWER FUGE správná volba. Mimochodem, díky velmi dobré  odolnosti vůči plísním je tmel mimořádnš vhodný do sanitárního prostředí, jako jsou koupelny, kuchyně apod. 

Potřebujete:

 

Pracovní postup:

  1. Okraje spár přelepte maskovací krepovou páskou. Povrchy spáry musí být pevné, nosné, čisté, bez prachu a mastnoty. Podklady nesmí obsahovat asfalt nebo dehet. 
  2. Přilnavost a snášenlivost s plasty vždy předem přezkoušejte. Zkoušku přilnavosti a snášenlivosti provádějte předem i na podkladech, opatřených ochranným nátěrem nebo např. impregnací proti vodě. 
  3. MEM POWER FUGE vytlačujte v rovnoměrné vrstvě do spáry, přičemž zabraňujte uzavírání vzduchu. Zabraňte ulpění tmelu na tři strany. 
  4. Povrch tmelu ihned uhlaďte navlhčenou stěrkou, hladícím dřívkem apod. Maskovací pásku ihned poté stáhněte. 
  5. Pro přípravu hladícího roztoku použijte běžný promývací prostředek (nepoužívejte koncentrát). Z důvodu zabránění změny zabarvení okolních materiálů používejte co nejmenší množství promývacího prostředku.
  6. Návrh a zhotovení vodorovných spár musí odpovídat platným předpisům. 

 

Upozornění: 

  • Výstelky z polyethylenové pěny bezpečně zabrání nežádoucímu ulpění tmelu na tři strany. Nevhodné jsou výstelky obsahující asfalt, dehet nebo olej. 
  • MEM POWER FUGE transparentní není vhodný na přírodní a umělý kámen.
  • MEM POWER FUGE je přetíratelný, nicméně z důvodu množství nátěrových hmot na trhu proveďte vždy vlastní zkoušky předem.  

V této kategorii nejsou žádné výrobky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info