Lepíme: Lepení asfaltové střešní lepenky

Lepení asfaltové střešní lepenky

MEM ASFALTOVÉ LEPIDLO bez obsahu rozpouštědel je vhodné pro lepení v pruzích nebo celoplošné lepení asfaltových střešních a izolačních pásů, bez fólie na spodní straně, na beton, potěr, dřevo a staré lepenkové střechy, kde není požadována okamžitá konečná pevnost lepeného spoje. Vhodné pro střechy se spádem max. 5°.

 


Potřebujete:

  • MEM ASFALTOVÉ LEPIDLO
  • Pracovní pomůcky: asfaltérské koště, kartáč nebo špachtle
  • Spotřeba: cca 600 až 800 g/m2

 

  1. Ošetřovaná plocha musí být suchá a čistá. Zbytky oleje a mastnoty, stejně jako volné částice, odstraňte. Vadná místa opravte.
  2. MEM ASFALTOVÉ LEPIDLO nanášejte asfaltérským koštětem/kartáčem nebo zednickou štětkou na očištěný a suchý podklad.
  3. Poté, předem rozvinuté, nahrubo zaříznuté a zpět narolované, pásy pečlivě rozviňte do vrstvy lepidla. Pro lepší zpracování doporučujeme pásy před lepením nechat po nějakou dobu vyležet.
  4. Schnutí lepidla se řídí venkovní teplotou a může trvat 3-4 týdny. Případné nanášení další vrstvy lepidla je možné teprve po úplném vyschnutí předchozí vrstvy.
  5. Dbejte na pokládku pásů bez uzavírání vzduchových kapes a při pokládce pásy silně přitlačujte k podkladu, v případě potřeby zatižte až do dosažení lepivosti.
  6. Na dřevěných střechách první vrstvu lepenky přibijte a lepte ji pouze v místech přesahů.
  7. Na střechách bez okrajového lemu pracujte s menším množstvím lepidla (nanášení v bodech nebo pruzích), neboť jinak hrozí stékání nebo kapání lepidla ze střechy.

Tip:  Asfaltové šindele lze skvěle lepit MEM ASFALTOVÝM LEPIDLEM NA ŠINDELE A HŘEBENÁČE, které je dodáváno v praktických kartuších

V této kategorii nejsou žádné výrobky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info