Projekt: Lepení a utěsňování

Lepení může být tak snadné

Ať se jedná o ozdobné lišty, věšáky na ručníky nebo rozbité rámy obrazů – stále více věcí se dnes lepí. S univerzálním lepidly MEM budete lepit jako profesionál. Mimořádné výhody Vám přináší bezrozpoštědlové hybridní lepidlo na bázi technologie SMP (Silanem Modifikované Polymery). 

Toto lepidlo s mimořádně malým smrštěním můžete používat na většině podkladů. Lepidlo není citlivé na vlhkost, lze je tudíž použít jak v interiéru, tak exteriéru a v případě potřeby jej lze dokonce i přetírat. Tyto vlastnosti Vám nabízí MEM POWER GUM. MEM POWER GUM je univerzálně použitelné lepidlo, které lze, díky svým elastickým vlastnostem, dokonce používat i jako trvale elastický těsnicí tmel do pracovních spár. 

Potřebujete:

Pracovní postup:

Lepení s MEM POWER GUM:

  1. Lepené materiály musí být čisté, bez prachu a mastnoty. Povrch podkladu může být slabě vlhký, nicméně musí být dostatečně pevný a nosný.
  2. MEM POWER GUM naneste ve formě pruhů nebo bodů a materiály ihned přiložte. Úprava polohy je možná pouze krátkodobě. Lepený spoj lze zatěžovat po 24 hodinách.

Utěsňování s MEM POWER GUM:

  1. Spáry musí být čisté, bez prachu a mastnoty. Maximální šířka spáry smí být 25 mm. Hluboké spáry musí být předem podloženy PE-pěnovou výstelkou.
  2. MEM POWER GUM nanášejte bez uzavírání vzduchu do spáry a ihned vyhlaďte. Nezpracovávejte při teplotě pod +5 °C.

 

 

MEM Montážní lepidlo - specialista na rychlé lepení

Kdo z nás to nezná? Občas to zkrátka musí odsýpat. Buď na lepení nemáme dostatek času nebo není možné lepené materiály dostatečnou dobu vzájemně fixovat. S MEM MONTÁŽNÍM LEPIDLEM EXTRÉM rychle docílíte perfektního výsledku. 

Lepidlo vyniká extrémně silnou počáteční lepivostí a vysokou konečnou pevností. Kromě toho lepený spoj dobře odolává případným rázům a vibracím.

Potřebujete:

 Pracovní postup:

  1. Podklad musí být suchý, čistý, pevný a nosný.
  2. Lepenou plochu zbavte prachu a látek, které způsobují separaci, jako je mastnota a olej.
  3. MEM MONTÁŽNÍ LEPIDLO nanášejte jednostranně ve formě pruhů nebo bodů. Při lepení desek musí být odstup připevňovacích míst, v závislosti na hmotnosti, zpravidla 25 - 30 cm).
  4. Lepené materiály k sobě ihned přiložte, aby se zajistil dostatečný otisk lepidla na protilehlou plochu.
  5. Upravte polohu a po dobu cca 10 vteřin silně přitlačte nebo přiklepněte.
  6. Díky silné počáteční lepivosti není zpravidla nutné lepené prvky dočasně fixovat. Fixace lepeného spoje po dobu 24 hodin se doporučuje při lepeních materiálů s pnutím. 

  

Upozornění: Jeden z lepených povrchů musí být nasákavý. MEM MONTÁŽNÍ LEPIDLO nepoužívejte v místech, kde je lepený spoj trvale vystaven povětrnostním vlivům nebo vlhkosti. Vždy dbejte pokynů výrobce lepeného materiálu! 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info