Projekt: Impregnace balkónu, lodžie nebo terasy

Ochrana balkónu

S koncem zimy se o své slovo zřetelně přihlásí následky pronikání vlhkosti do podkladu, kdy na balkónech, lodžiích a terasách zaznamenáme popraskané spáry nebo uvolněné, příp. dutě znějící dlaždice, které nám demonstrují sílu zmrzlé vody. Pravidelná údržba je v tomto případě tím nejméně problematickým opatřením s nejvyšší účinností.

Impregnační přípravek MEM BALKONOVÁ IMPREGNACE po zaschnutí přemosťuje vlásečnicové trhliny a vytváří efekt odtékajících kapek. MEM BALKONOVOU IMPREGNACI je v případě nenasákavých dladic možné nanášet pouze do spár.

Potřebujete:

Pracovní postup:

  1. Neošetřovanou plochu, zejména sklo, dřevo, plasty a kov zakryjte.
  2. Uvolněnou maltu odstraňte a vadná místa vyplňte MEM PRUŽNOU MALTU. Poškozené, uvolněné nebo dutě znějící dlaždice vyměňte a nově přilepte.
  3. Sanovanou plochu (dlaždice, beton, potěr, vymývaný beton atd.) vyčistěte.
  4. Kovové prvky zbavte rzi a opatřete antikorozním nátěrem a vrchní barvou.
  5. MEM BALKONOVOU IMPREGNACI nanášejte na plochu balkónu štětcem, zednickou štětkou nebo válečkem a nechejte cca 1 hodinu zaschnout. Přebytečnou tekutinu poté odstraňte měkkou bavlněnou utěrkou. Silně nasákavé podklady opatřete 2. až 3. nátěry. Většinou dostačuje pouze jeden nátěr.
  6. Spáry mezi dlaždicemi, stejně jako místo přechodu na stěnu nebo okolí prostupů zábradlí opatřete až 3. sytými vrstvami MEM BALKONOVÁ IMPREGNACE.
  7. V případě glazovaných dlaždic nanášejte pouze do spár a vlásečnicových trhlin. Zbytek setřete bavlněnou utěrkou. Trliny do šířky až 0,2 mm budou přípravkem vodotěsně impregnovány.
  8. Pracovní spáry po ošetření uzavřete trvale elastickým těsnícím tmelem jako např. MEM POWER GUM.

Při slábnutí efektu odtékajících kapek (v závislosti na zatěžování dešťovými srážkami) lze MEM BALKONOVOU IMPREGNACI aplikovat opakovaně.

 

Tip: Před nástupem zimního období je ideální čas předcházet vzniku škod!

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info