Zpět

Plísni na stopě - systémové řešení MEM!

Přidáno: 20. 12. 2014 20:39:34 Počet shlédnutí: 1164

20 Prosinec 2014

Plesnivé skvrny v rozích ložnic, černošedé spáry obkládaček a silikonových tmelů v koupelnách, hnědozeleně mramorované tapety, které se pomalu odlupují od stěn. Zde všude se uhnízdil silný protivník, který všude zanechá výraznou stopu.

Plísni na stopě - systémové řešení MEM!

Příčiny vzniku plísně jsou rozmanité, ale jedna z nich hraje prim - vlhkost! Ta vzniká například kondenzací vodních par na povrchu konstrukce, přičemž příčinou kondenzace zpravidla bývá nedostatečná tepelná izolace, tepelné mosty nebo netěsnosti ve zdivu. Uhnízdění plísně je poté již jen otázka času.

Pro pochopení problematiky plísní je potřeba si uvědomit, že plíseň není jen optický problém, ale je prokazatelně zodpovědná za postupný rozvoj trvalých zdravotních problémů. Při dlouhodobém vystavení plísni se o své slovo hlásí alergie, dráždivý kašel, potíže s dýchacími cestami nebo jiná onemocnění, přičemž nejvíce ohroženou skupinou jsou děti, senioři a osoby se sníženou imunitou.

Abyste riziko zdravotních problémů důsledně eliminovali, je důležité prostory pravidelně větrat a případná napadení plísní neprodleně odstraňovat. Po prvotním opatření, kterým je odstranění plísně, je nezbytné vyhledat a stanovit příčinu jejího vzniku a tuto bezodkladně odstranit!

Pro vítězný souboj s plísní je tudíž důležité určit příčinu jejího vzniku. Poté si již, podle situace a síly napadení, můžete vybrat vhodný přípravek MEM a s jeho pomocí plíseň systémově a trvale odstranit. 

  • V případě celoplošného výskytu plísně na stěně a jejího průniku hluboko do omítky, Vám doporučujeme úplné odstranění napadené omítky a zhotovení nové, sanační omítky, aplikované na MEM Renovační penetrací ošetřený podklad, případně i s neutralizací solí (v případě jejich výskytu) MEM Odstraňovačem sanytru.
  • Nedejte plísni šanci, aby Vás po svém odstranění znovu vypátrala a spolehněte se na preventivní ošetření sanované plochy naším osvědčeným impregnačním přípravkem MEM Protiplísňová ochrana! A mimochodem, i naprosto běžná opatření, jako každodenní opakované nárazové větrání, dostatečné vytápění nebo odsunutí těžkého nábytku od stěn, dělají plísni život ve Vaší domácnosti výrazně těžší.
  • V případě plísně v ložnicích a obytných místnostech použijte na mírnou plíseň a skvrny od vlhosti MEM Odstraňovač plísní, kteý je bez obsahu chlóru, s dlouhodobým účinkem a biologicky odbouratelný.
  • Extra silný do sanitárního prostředí na hladké a omyvatelné povrchy MEM Hubitel plísní s obsahem chlóru odstraňuje plísně, kvasinky, řasy atd. s okamžitým účinkem! Extrémně účinný do saun, plováren atd.
  • Mocný pomocník do barev, malt, omítek a lepidel na tapety představuje MEM Protiplísňová přísada, eliminující náchylnost k napadení podkladu plísněmi.

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje uvedené na obalu a připojené informace o přípravku.

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info