Zpět

Odstraňování plísní a skvrn od vlhkosti

Přidáno: 19. 6. 2014 23:17:00 Počet shlédnutí: 1902

19 Červen 2014

Spory plísní a roztoče bytového prachu jsou nejčastějším iniciátorem vzniku alergie. Nejohroženější skupinou jsou děti, senioři a lidé s oslabenou imunitou. Spory plísní mohou způsobovat například i podráždění pokožky, projevy podobné chřipkovému stavu, dráždivý kašel, dýchací obtíže a, v nejhorším případě, spustit alergické astma.

Odstraňování plísní a skvrn od vlhkosti

Plísně a skvrny po vlhkosti mohou mít rozličné příčiny, jejichž společným jmenovatelem je vždy vlhkost. Vlhkost může působit z vnější strany, v případě poškozené hydroizolace nebo i z vnitřní strany, z důvodu kondenzace vzdušné vlhkosti. Kondenzace vzdušné vlhkosti nastává pokaždé, když se v interiéru teplý vzduch ochladí na chladném povrchu (např. v případě špatně izolovaného obvodového zdiva). Nejjednodušším opatřením jak se bránit kondenzování vzdušné vlhkosti je několikrát denně nárazově větrat, prostory dostatečně vytápět a veškerý těžký nábytek instalovat ve vzdálenosti 2 až 5 cm od zdí.

Pokud se již plíseň nebo skvrny od vlhkosti objeví, je potřeba je z hygienických a zdravotních důvodů důsledně odstranit. Poškozené místo nejprve zbavte volných částic omítky, tapet a výkvětů. Poté by se plocha měla opatřit postřikem neředěného přípravku MEM ODSTRAŇOVAČ PLÍSNÍ, který se ponechá 30 minut působit. Poté se místo důkladně vykartáčuje. Při silném napadení používejte ochrannou obličejovou masku a postup opakujte.

MEM ODSTRAŇOVAČ PLÍSNÍ je bez obsahu rozpouštědel i chloru a z 95% biologicky odbouratelný. V bytové oblasti jej tudíž můžete používat naprosto bez obav. 

Od plísně očištěné místo doporučujeme následně ještě opatřit MEM PROTIPLÍSŇOVOU OCHRANOU. Tento přípravek zpevňuje podklad a odpuzuje vodu, čímž znesnadňuje opakovanému výskytu plísně.

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info